Witamy! GamesON.pl

GRY

Recenzja GTA 4. | 2008.04.18 | Dodał: admin | Odsłon: 4289

Official Xbox Magazine w najnowszym numerze opublikował jeszcze ciepłą recenzję wyczekiwanego Grand Theft Auto IV. W newsie pojawią się spojlery, więc klikacie na "więcej" na własną odpowiedzialność.

Najnowszy numer Official Xbox Magazine zawiera to, na co świat growy czekał od dawna - pierwszą recenzję Grand Theft Auto IV (ocena to naturalnie 10/10). Poniżej lista nowych informacji, sporo na niej spojlerów, więc nie miejcie do mnie później pretensji:

 1. Z początku Niko będzie miał jedynie prosty telefon do wykonywania połączeń i sms-ów. Z czasem wejdzie on w posiadanie nawet urządzenia o funkcjonalności PocketPC/Smartphone'a. Będzie można do niego dokupywać tapety i melodyjki oraz wykonywać zdjęcia swoich ofiar (będą one także przesyłane do Niko MMS-ami/mailem przez zleceniodawców).
 2. Przy niektórych misjach trzeba będzie dokonywać wyboru, kto ma przeżyć, a kto nie. Redaktor OXM przywołuje tutaj dylematy stawiane przed graczem w BioShocku, gdy ubiło się Big Daddy'ego i można było darować życie jego podopiecznej.
 3. Podobnie jak w zapowiadanej Mafii II, tak i tutaj samochody będą się zauważalnie brudzić. Ciekawostką jest, że opony samochodów mogą się zająć ogniem, co prowadzi do ich późniejszego pęknięcia.
 4. W pewnej misji trzeba będzie przewieźć ciała dwóch przestępców w bagażniku. Ten ma tendencję do otwierania się, przy nawet niepozornym uderzeniu w inny samochód.
 5. Niektóre misje będą wymagały wejścia na konkretne strony internetowe, aby nawiązać kontakt z inną osobą.
 6. HUD będzie, zgodnie z obecną modą, minimalistyczny - mini mapa w lewym dolnym rogu ekranu, u góry po prawej aktywna broń i stan jej magazynku.
 7. Na wszelką korespondencję (na skrzynkę mailową Nika będzie trafiał także spam) główny bohater może odpowiadać na "tak" lub "nie". Oczywiście w bardziej rozwinięty sposób, a wiadomości będzie pisał we własnym stylu.
 8. Zmieniono nieco sterowanie w samochodach względem poprzednich części. W GTA IV trzeba będzie większej wprawy, bowiem zaciągnięcie hamulca ręcznego nie wystarczy już do wzięcia każdego zakrętu.
 9. Dodatkowym centrum wymiany informacji pomiędzy graczami będzie tzw. "Social Club". To za jego pomocą Rockstar chce organizować konkursy, jak np. "kto pierwszy osiągnie 100% ukończenia gry".
 10. Ponownie dodatkowym zadaniem gracza będzie zbieranie "znajdziek" ukrytych w najróżniejszych zakamarkach miasta. Niestety OXM zdradził jedynie tyle, że tym razem te "znajdźki" będą bardzo dobrze wpasowywały się w zurbanizowane otoczenie.
 11. Tak, jak i w poprzednich odsłonach serii, będzie można zamówić sobie prywatny występ striptizerki. Jednak oprócz tego będą jeszcze kluby komediowe, gdzie można oglądnąć występ komików.
 12. Gdy Niko wykona wszystkie misje zabójstw dla mafii, odblokowany zostanie achievement "Assassin's Greed" ("Chciwość zabójcy").
 13. Głównym celem w GTA IV jest "znalezienie tego wyjątkowego kogoś" (tak brzmiał też tytuł jednego z trailerów).
 14. Dodatkowa zawartość, którą będzie można dokupić poprzez Xbox Live Marketplace, ma starczyć na 10 godzin zabawy (Rockstar zapowiada nawet "usmażenie serwerów Xbox Live", mówiąc o przewidywanej jej popularności).


  strona: 1
 
Autor:
 
smilie
smilie
smilie
smilie
smilie
smilie
smilie
smilie
smilie
smilie
smilie
smilie
smilie
smilie
smilie
Komentarz: