Witamy! GamesON.pl

GRY

GTA 4 osiągnęło status gold. | 2008.04.18 | Dodał: admin | Odsłon: 6420
Zakończył się długi i żmudny okres tworzenia gry GTA IV - dzieło Rockstara jest w pełni gotowe, a obecnie trwa tłoczenie jego kopii. Wydawca musi przygotować ogromną ilość pudełek, w końcu tytuł ten ma szansę stać się największą premierą wszech czasów w przemyśle rozrywkowym. Po wielu miesiącach oczekiwań firma Take-Two mogła wreszcie ogłosić, że GTA IV osiągnęło status gold.

Potwierdził to dyrektor wykonawczy spółki, Ben Feder, podczas spotkania jej udziałowców. Obecnie trwa proces tłoczenia kopii, a więc ostatni etap przed wielką premierą, zaplanowaną na 29 kwietnia. Dziś już chyba nikt nie pamięta, że GTA IV w swej wyboistej drodze ku półkom sklepowym przeżyło znaczny poślizg. Pierwotnie bowiem premiera gry była planowana na październik ubiegłego roku, jednak zdecydowano się ją przesunąć na II kwartał 2008. Analitycy od razu wskazywali, że winowajcą tej sytuacji jest wersja na PS3 i nieprawidłowa ocena zaawansowania prac nad nią. Przewidywania te potwierdził później sam wydawca.

Teraz to wszystko wydaje się jednak mało ważne. Do premiery zostało bowiem niewiele czasu, a - i tak gorąca - atmosfera wokół niej jest notorycznie podgrzewana. Ostatnio pojawiły się nawet  wskazania, że GTA IV może stać się największą premierą wszech czasów przemysłu rozrywkowego. Stanie się tak, jeżeli w ciągu pierwszego tygodnia od pojawienia się produkcji Rockstara w sklepach, rozejdzie się ona w liczbie ponad 6 milionów egzemplarzy. To powinno zapewnić firmie Take-Two przychód na poziomie około 400 milionów dolarów. Obecnym rekordzistą jest film Piraci z Karaibów: Na krańcu świata, który w ciągu sześciu dni zarobił 404 miliony dolarów. Jego wynik jest więc poważnie zagrożony.

Superprodukcja Rockstara doczeka się zawartości dodatkowej w postaci dwóch Epizodów. Pierwszy, będący exclusive'em dla Xboksa 360, ma zadebiutować już w sierpniu. Nieznany jest za to termin wypuszczenia drugiego z nich. Nie wiadomo też, czy pojawi się on na PS3.

Raz jeszcze zatem: GTA IV pojawi się na rynku 29 kwietnia w wersjach na konsole PS3 i X360.  strona: 1
 
Autor:
 
smilie
smilie
smilie
smilie
smilie
smilie
smilie
smilie
smilie
smilie
smilie
smilie
smilie
smilie
smilie
Komentarz: